Novinky na Váš e-mail

CaMgZn

Lecithin

Zajímavosti o zdraví

10/31/2013

Užívání rybího oleje vykazuje příznivý vliv na srdeční rytmus

Omega 3Meta-analýza 15-ti studií dokládá, že zdravotní přínos rybího oleje, který je bohatý na nenasycené omega-3 mastné kyseliny, může být spojován se schopností příznivě ovlivňovat srdeční rytmus.
... Celý článek

2/15/2012

Hořčík má pozitivní vliv na krevní tlak

Doplňky stravy obsahující hořčík mohou přispět k malému, ale klinicky významnému snížení krevního tlaku podle výsledků nové meta-analýzy provedené ve Velké Británii.


... Celý článek

9/12/2011

Byla stanovena dávka omega 3 prospěšná pro zdraví srdce

Omega 3Nová studie a meta-analýza říká, že denní dávka omega 3 potřebná pro snížení rizika náhlých srdečních úmrtí a jiných srdečních příhod byla stanovena ve výši nejméně 250 mg.

V periodiku British Journal of Nutrition bylo publikováno, že již dávka 250 mg omega 3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem (EPA – eikosapentaenová kyselina, DHA – dokosahexaenová kyselina) vede ke snížení rizika náhlých srdečních úmrtí o 35%. Kromě toho byla tato dávka spojována s „téměř významným“ 17%-ním snížením rizika fatálních koronárních příhod. Minimální množstvím omega-3, které by měla přijímat široká veřejnost na podporu zdraví srdce a cév by mělo být 250 mg.


... Celý článek

8/26/2010

Vápník a snižování hmotnosti

VápníkDenní užívání vápníku, s nebo bez vitaminu D , může snižovat množství­ tělního tuku a může pomáhat udržovat svalovou hmotu.

Sekundární­ analýzou dat ze studie se zjistilo, že denní­ konzumace 1 400 nebo 1 500 miligramů vápníku, s nebo bez vitaminu D, je spojena s nižší­m množství­m tuku na trupu a s vyšším množstvím svalové hmoty na trupu.


... Celý článek

8/22/2010

Selen může snížit riziko vzniku cukrovky

SelenZvýšená hladina selenu může snížit riziko nesprávného metabolismu cukru v krvi u mužů a tím může chránit proti cukrovce, říká nová studie z Francie.

Hladina minerálů nemá vliv na riziko nesprávného metabolismu cukru v krvi
u žen.


... Celý článek


Stránka č. 1 z 10
předchozí | 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 | následující