Novinky na Váš e-mail

CaMgZn

Lecithin

Zajímavosti o zdraví

7/24/2009

Kyselina listová podporuje zdraví srdce dětí

Kyselina listováZvýšený příjem kyseliny listové povinnou fortifikací obilných výrobků snižuje defekty neurální trubice a může také snižovat riziko vážných vrozených srdečních defektů.

V současné době se suplementace* folátem nebo kyselinou listovou doporučuje všem ženám, které chtějí otěhotnět, neboť mnoho defektů neurální trubice se vytváří během prvních 22 až 28 dní těhotenství, tedy v době, kdy ještě žena netuší, že je těhotná.


... Celý článek

7/24/2009

Hořčík může mít být prospěšný pro lidi s vysokým krevním tlakem

HořčíkHořčík může snižovat krevní tlak u lidí s hypertenzí, na druhé straně však nemá  vliv na krevní tlak u lidí s normálním krevním tlakem.
... Celý článek

7/24/2009

Koenzym Q 10 a léky snižující hladinu cholesterolu v krvi

Koenzym Q10
Víte, že pokud užíváte léky na snižování hladiny cholesterolu v krvi, měli byste užívat koenzym Q10 ?

Léky na snižování hladiny cholesterolu v krvi totiž inhibují enzym 3-hydroxy-3-methyl glutaryl –CoA reduktasu, potřebný pro syntézu nejen cholesterolu, ale také koenzymu Q 10 v těle.


... Celý článek

7/24/2009

Omega 3 mastné kyseliny mohou zlepšovat krevní tlak během hubnutí

Omega 3 mastné kyselinyKonzumace tučných ryb, jako je losos, nebo doplňků stravy obsahujících rybí olej, může snižovat krevní tlak u lidí s energeticky omezenou dietou.

Podpora snížení krevního tlaku konzumací lososa nebo rybího oleje byla zvláště znatelná u lidí, kteří měli na počátku nízkou hladinu kyseliny dokosahexaenové v buněčných membránách.


... Celý článek

7/24/2009

Koenzym Q 10 může posílit kvalitu spermií

Koenzym Q10
Studie, ve které se podával koenzym Q10 se zjistilo, že koenzym Q10 může zlepšit pohyblivost a hustotu spermií u neplodných mužů.

Koenzym Q10 má vlastnosti podobné vitaminům, ale jelikož je syntetizován v těle, tak není mezi vitaminy zařazen. Koenzym Q 10 je koncentrován v mitochondriích a hraje důležitou roli v produkci chemické energie.


... Celý článek


Stránka č. 6 z 10
předchozí | 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 | následující