Novinky na Váš e-mail

CaMgZn

Lecithin

Zajímavosti o zdraví

1/13/2010

Vitamin D a úmrtnost

Nízká hladina vitaminu D v krvi byla dána opět do souvislosti s nižším přežíváním starších lidí.

Výzkumníci pozorovali hladinu vitaminu D, ve formě 25 - hydroxyvitaminu D (25 (OH) D), u 714 žen,  ve věku mezi 70 a 79 let bydlících v komunitě, účastnících se studií Zdraví žen a stárnutí I a II.


... Celý článek

7/24/2009

Vitamin D může podporovat zdraví srdce během hubnutí

Vitamin DSuplementace vitaminem D může zlepšovat zdraví kardiovaskulárního systému během hubnutí, bez ohledu na to, o kolik kilogramů člověk zhubne.

Studie se zúčastnilo 200 zdravých obézních lidí s průměrnou hladinou kalcidiolu 30 nmol/L. Byli náhodně rozděleni do skupiny dostávající placebo nebo vitamin D po dobu jednoho roku. Všichni účastníci tohoto výzkumu se také účastnili kurzu hubnutí.


... Celý článek

7/24/2009

Konzumace tučných ryb může snížit riziko srdečního selhání u mužů

Omega 3 mastné kyselinyDle nové studie z Británie a Švédska jedna porce tučných ryb týdně může snížit riziko selhání srdce u mužů. 

Omega 3 mastné kyseliny, mezi nejvýznamnější patří dokosahexaenová kyselina(DHA) a eikosapentaenová kyselina (EPA), byly spojeny s širokou škálou zdravotních benefitů,  včetně snižování rizika kardiovaskulárního onemocnění  a určitých typů rakoviny, dobrým rozvojem dítěte během těhotenství, zdravím kloubů a zlepšováním chování a nálady.


... Celý článek

7/24/2009

Nedostatek vitaminu D může podporovat riziko astmatu

Vitamin D
Děti s nedostatečnou hladinou vitaminu D mohou mít zvýšené riziko rozvoje astmatu.

Studie byla postavena na předchozích důkazech, že nízká hladina vitaminu D u žen během těhotenství může nepříznivě ovlivnit zdraví respiračního ústrojí jejich dětí a zvýšit prevalenci symptomů astmatu v ranném dětství.


... Celý článek

7/24/2009

Vitaminy skupiny B mohou poskytnout úlevu od migrény

Migréna
Suplementace* vitaminy B6 a B12 a kyselinou listovou může snížit frekvenci, vážnost migrény a invaliditu způsobenou výskytem migrény.

Zvýšená hladina homocysteinu se vyskytuje u některých lidí s mutací genu C677T a vede ke zvýšené citlivosti na ataky migrény.


... Celý článek


Stránka č. 5 z 10
předchozí | 1 : 2 : 3 : 4 : 5 : 6 : 7 : 8 : 9 : 10 | následující